Vašek Kolář vyhrál indoor závod ve Španělsku, který byl obrovskou show!

spain7

Vašek Kolář byl pozván 26.12.2015 na po Vánoční halový exhibiční závod do Španělské Reinosy. Závod se mu podařilo vyhrát, a že to byla obrovská vydařená show se můžete přesvědčit na videu zde. Co o téhle akci říká sám Vašek a jak se mu ve Španělsku líbí??

Přiletěl jsem 19.12. a nevěděl jsem pořádně, o co jde. Letěl jsem do Španělska s tím, že jsem pozvaný na indoor závod, a že tu zůstanu déle, abych mohl trénovat v teple. Na Vánoce ani Nový rok nejsem doma, ale nemohl jsem si nechat ujít tohle pozvání od mého kamaráda a soupeře Raula Gutierreze, vicemistra světa v biketrialu 2015. Do 26.12. jsme připravovali celý závod. Já jsem pomohl vymyslet, postavit a zkrášlit barvami některé ze sekcí, tak jsem byl rád, že jsem mohl na téhle akci přiložit ruku k dílu. Raul tu má svoji bike academy, kde trénuje jednou týdně děti biketrial a dokonce má i moc hezký jednoduchý trial park. Dva dny před vypuknutí akce jsme byli v rádiu, kde jsem měl rozhovor anglicky. Mimochodem už umím i pár slov Španělsky :-) Dopoledne v rádiu, potom trénink a odpoledne jsme natáčeli upoutávku a pozvánku do televize.

spain9  spain8

Teď už ale k závodu. Závod byl určen pro 5 pozvaných jezdců. Kvalifikace se jela na 7 sekcí, které musel jezdec zvládnout během 9 minut. Já a Raul jsme měli čisté skóre, tudíž 0 tr. bodů. Do finále postoupil mezi tři nejlepší i teprve čtrnácti letý Gerard Trueba a statečně se s překážkami rval. Ve finále se jely některé sekce naopak a některé tam a zpět, ale s časem 1 minuta. Když jezdec přesáhnul časový limit měl 5tr. bodů.

spain1 spain2

Moc jsem si celý den užíval a v každé sekci jsem dělal i triky pro diváky. Těch se tu sešlo okolo 2000, což je opravdu neuvěřitelné číslo a hala byla úplně plná. Moc jsem si to užil a byla to pro mě po 18 letech, co jezdím biketrial asi ta největší show v mém životě. Mám obrovský zážitek, za který bych chtěl poděkovat Raul Gutierrez a jeho bike academy. Stálo to opravdu hodně času a práce, ale stálo to víc než za to. Finále jsem s 0 tr. body vyhrál a po závodě se semnou chtělo vyfotit asi 500 lidí a rozdal jsem nespočet podpisů. Také se semnou chtěly vyfotit dvě tanečnice s kterýma jsem měl společnou šatnu a do jedné z nich jsem se asi zamiloval :-)  hehe.. Na videu při vyhlášení můžete vidět gratulaci od Dani Sorda (Jednoho z nejlepších rally řidičů na světě). U něj na jeho dráze máme 2.1.2016 trial exhibici. Také budeme jezdit exhibičně na jeho okruhu na mini kárách proti němu a dalšími mistry v řízení. Opravdu se moc těším, až skoro bojím o kolik kol mě předjedou :-) Po závodě postupně reporty v TV i novinách a teď se čeká na oficiální video z celé akce. Zítra jedeme trénovat konečně do teplíčka k moři a odreagovat se od těch všech příprav.

20151227_174431 spain5 spain6 spain7

Teď ještě jedna otázka. Byla by reálná někdy podobná show akce i u nás v ČR?? Zde bylo okolo 2000 diváků, kolik by přišlo u nás? Chtělo by se vůbec někomu tohle pořádat? Chtělo by se vůbec jezdcům jezdit? Sehnali by se sponzoři a peníze na pozvání jezdců a navožení překážek? Kde to udělat? :-)

Nakonec bych chtěl Všem kamarádům a trialistům popřát hodně úspěchů a zdraví do Nového roku 2016 :-)

Vašek Kolář

  • martinhynar

    Skvělý úspěch Vašku, nezbývá než pogratulovat a popřát, aby se takhle dařilo i dál. Snad jen na Silvestra potrénuj to otvírání flašek 😉