Medaile na MS v biketrialu

DSCN4802

Mistrovství světa v biketrialu ve Španělsku  skončilo v pátek 18.8.2017 po závěrečném ceremoniálu. Možná by se dalo říci po večeři a po ohňostroji a následném požáru dvou budov :-). „Fuego Pujalt“,  dle zpráv z této oblasti jsou na požáry zvyklí :-).  Celý týden bylo neuvěřitelné horko. Čím více dní jste tu byli, tím více teplota vzrůstala. Mistrovství světa se skládalo celkem ze dvou závodů pro všechny jezdce. Body  těchto závodů se sečetly  a výsledkem bylo celkové umístění na MS. V pondělí a ve čtvrtek soutěžili malí jezdci a v úterý a v pátek velcí jezdci.

První závod pro „malé“ v pondělí   byl pouze při 27°C a jel se v lese téměř ve stínu.  Ale poslední  závěrečný „carreras“  pro „velké“  byl v pátek při 33°C beze stínu v místním lomu absolutně bez jakéhokoliv pohybu vzduchu. Děti to měly podobné, jen o den dřív  a o dva stupně míň…

Jezdci v oba své závodní dny jeli osm sekcí  na dvě kola s postupným startem. Ve velkých tratích bylo o dvě sekce více, tedy deset. První kola závodů se jela v lese. Tři sekce byly absolutní hrabačky plné prachu, kamení, větviček a nějakého trní. Tyto podmínky většinou už moc netrénujeme. Takové sekce nejsou pěkné a nebývají moc o umění. Každý na to může mít jiný pohled. Našeho jezdce  Jirku Sehnala to stálo 11 propíchnutých duší celkem :-).  Další čtyři sekce se jely po  historických zídkách z minulého století,  řádně zarostlých v houští. Zídky byly velmi nerovné a byly o přesné práci s kolem. A poslední sekce byla postavena pro diváky z velkých kamenů na parkovišti.

Poslední kola závodů  se jela v místním lomu vzdáleném od vesnice cca tři kilometry. Malé sekce byly postavené všechny v lomu. Zase hrabačky a nerovný terén. Pouze jedna sekce  byla „pevná“ .  Pro elitní jezdce bylo postaveno sedm sekcí v lomu a tři na náměstí ve vesnici. Poslední tři sekce byly v UCI stylu :-)  Pro všechny jezdce to bylo velmi náročné.

Jezdec našeho klubu Vašek Kolář se stal Mistrem světa v kategorii  Elite 20″.   Náš nejmladší jezdec  osmiletý Jiří Sehnal  vybojoval v kategorii Poussin 3.místo

Vašku a Jirko DĚKUJEM  :-)

 

Ostatní čeští jezdci:  Renda Vymětal (2. benjamin), Eliška Hříbková (2. femine), Iva Antlová (3. femine), Ondra Krúpčik (2. junior)  Marek Hlávka (3. senior 20″) David Budský (3.major).

Všem moc  gratulujeme k dosaženým výsledkům.

Biketrial Blansko

Pár fotek z Fotogalerie Jirka Sehnala

DSCN4744

cof

cof