Mistrovství Evropy v Březové za náma a vezeme medaile!

me

23.5.2015 se jelo v Březové u Sokolova mistrovství Evropy. Krásný místní terén a skvělá práce pořadatele, který má dlouholeté zkušenosti byla samozřejmostí. Když se ohlédneme do minulosti, tak Březová pořádala několikrát i Mistrovství světa a zároveň to bylo také moje první mistrovství Světa v roce 2000. Není to tak dávno, vždyť je to jen 15 let, když jsem byl malej poussin :-) pět let na to v roce 2005 Březová hostila další MS a tam jsem vyhrál už svůj čtvrtý titul mistra Světa. Tehdy v kategorii Minime a druhý byl Abel Mustieles a třetí Ion Areitio. Nyní jedni z nejlepších UCI jezdců na světě. Čas jde dál a my stárnem a je tu rok 2015, kdy se mi zde podařilo vyhrát titul mistra Evropy v Elitní kategorii. Je to paráda a mám radost, jen těch jezdců bylo bohužel méně než bych si představoval.

Teď už ale k samotnému závodu. V kategorii Senior jsme měli zastoupení dvou jezdců z našeho klubu Biketrial Blansko a stejně tak v kategorii Elite. V seniorech to byl Ondra Šenk a Vašek Gryc v Elitě Vašek Kolář a Martin Kakáč.

Ondrovi se nedařilo úplně podle jeho představ, a tak nemohl po prvním zkaženém kole pomýšlet na medaile. Druhé kolo Ondra zlepšil, ale to bohužel už nestačilo. Nakonec skončil na devátém místě s 34 trestnými body. Vašek Gryc jel hezký závod a skončil na šestém místě. Kategorie Senior byla tentokrát skvěle vyrovnaná a tak jezdci od prvního místa do Vaškova šestého byli kousíček od sebe. Dá se říct, že Vašek byl jen 5 trestných bodů od prvního místa.

Kategorie Elite byla letos opravdu málo obsazená, jelikož se rozdělila na 20″ a 26″ kola. Třetí místo bral Ján Kočiš, kterého těsně porazil Martin Kakáč, kterému závod opravdu vyšel podle jeho představ. Ján Kočiš měl 33 tr. bodů a Martin Kakáč 31tr. bodů. Mistra Evropy s větším náskokem bral Vašek Kolář s 18 tr. body a vyhrál by tak, i kdyby 26″ kola byly spojené s 20″ koly jak tomu bylo dřív, jelikož první v horských 26″ kolech měl 25tr. bodů.

ceremony

Po organizačně vydařeném závodě byla super afterparty, kde hráli AC/DC revival a byl ohňostroj. My bohužel jeli domů, jelikož nás čekali druhý den exhibice. Snad příště zůstaneme :-) Díky pořadatelům za krásný závod!!

Zde se můžete podívat na VÝSLEDKY všech kategorii.

Zde se můžete podívat na video.

 

VaSha

 

  • honza

    Gratulujeme, pekne jste zabojovali!
    Jen kdyz vidim to „mnozstvi“ jezdcu, tak mi prijde, ze je v biu neco spatne…