O blanenském biketrialu

Biketrial v Blansku není žádnou novinkou – jeho historie sahá až dvacet let zpátky, kdy se v našem městě začali objevovat první nadšenci zdolávající přírodní i umělé překážky na jízdních kolech. I díky skvělým přírodním podmínkám, které v Blansku panují, se v průběhu této doby podařilo „vypěstovat“ řadu skvělých závodníků, přičemž pomyslnou špičku představuje několikanásobný mistr světa Vašek Kolář. V současnosti v Blansku jezdí přibližně dvacítka biketrialistů, což je velmi slušný počet.

Hlavní lokalitou pro tréninky a závody je pak lesní oblast za blanenskou přehradou (směrem na Obůrku). Přírodní terén je tu pro biketrial naprosto ideální a i proto se tu již dvakrát konalo Mistrovství světa (v letech 1996 a 2007). Pro tréninkové účely byl ale také vybudován biketrialový park na sportovním ostrově Ludvíka Daňka, který se nachází hned vedle baseballového hřiště a nedávno také prošel významnou rekonstrukcí. O místa, kde jezdit biketrial tak v Blansku určitě nouze není.

Pokud byste měli zájem o to, stát se součástí blanenského biketrialu (nebo si to prostě jen zkusit), budeme velmi rádi, pokud nás kontaktujete.