Světový Decathlon a oranžová bedna

cof

Pátý díl seriálu Youth Games na pražském Chodově pod záštitou firmy Decathlon by klidně snesl pojmenování světové hry mládeže, protože tento závod byl postaven na opravdu velmi vysoké úrovni. Jednotlivé sekce byly postavené tematicky do barev  výrobků sponzorů tohoto seriálu .

Naše sekce v barvách kostek domina nesla označení generálního partnera pro tento závod firmy Decathlon. Sekce Decathlon byla nepřehlédnutelná a dokonce v ní byly vystaveny koloběžky, které prodávají.

Vedle nás byla sekce olomouckého klubu. Byla sladěná do barev  firmy  Staves. V této sekci mohli jezdci potkat nakladač značky Kubota či dodávkový automobil Stavesu.

Sekce hamerského klubu patřila sponzorovi ÚAMK. Jednotlivé překážky byly nádherně namalované, a protože ÚAMK se mimo jiné zabývá automobilismem, téma bylo – cestou necestou….

Zbývající dvě sekce  stavěl klub cyklotrialu  Středočeského kraje. První z těchto sekcí byla postavena pro firmu Veseko, která vyrábí velmi chutné masové konzervy. Tyto vynikající masové konzervy pravidelně nacházíme v odměnách jezdcům.V této sekci samozřejmě nechyběl nákupní košík plný těchto vynikajících výrobků. Druhá a zároveň poslední sekce byla věnována firmě Lesy České republiky. Tato sekce byla celá postavena z dřevěných klád a tyto byly vyzdobeny nejen větvičkami.  Jezdci se v této sekci cítili opravdu jako v lese, protože vedle svých barevných  šipek mohli spatřit muchomůrky, veverky či sovu a nějaké ty praváky,  které rostly hned vedle rodinky ježků.

 

Stavba sekcí v  Praze se nám vyplatila.  Domů jsme přivezli celou bednu Poussinů. Ptáte se jak taková bedna vypadá? No, hlavně je celá oranžová v barvách blanenského klubu, protože na ní stojí: na prvním místě Jiří Sehnal , na místě druhém Radim Ženatý a na místě třetím Jan Sehnal . Všichni tito jezdci patří k trialové špičce ve své kategorii. Celý závod  zajeli s minimálním počtem bodů. Jirka Sehnal drcnul v první sekci pedálem o překážku a tento bod se s ním táhl až do konce závodu. Naopak Radim Ženatý první i druhé kolo zajel absolutně bez chyby a v posledním kole na poslední sekci na předposlední brance číslo 5 si šlápl, a tím dostal svůj první bod. Oba tito jezdci si mysleli, že mají závod u konce, ale protože měli oba shodný počet bodů musel si Jirka s Radimem zajet o sekci víc –  takzvaný rozstřel. Rozstřel se jel na body a nebo na čas,  aby se mezi nimi rozhodlo. Oba bojovali velmi statečně a rozstřel zajeli za nula. Nicméně časový rozdíl mezi Jirkem a Radimem byla jedna vteřina. Honza Sehnal nasbíral pedálem a ližinou v prvním kole dva body, ale z těchto chyb se poučil a potom zbývající dvě kola zajel za nula. Za celkový závod měl tedy dva body, což bylo vynikající a tím si zajistil třetí místo ve své kategorii. V poussinech nás ještě zastupoval Václav Kolář mladší, který s pouhými sedmi body bral místo sedmé.

Vašek Kolář starší  se opičil po malém Vaškovi Kolářovi! Chci být jak on, říká.. A tak zajel také za sedm bodů.  Vaškovi Kolářovi staršímu, ale těchto sedm bodů zajistilo prvenství v kategorii Elite 20.  Vaškovy  parádičky ve finále, suprové výkony jezdců a perfektní práce „Slaďáka“, to vše zajistilo perfektní finálový zážitek.

Z blanenských nás ještě zastupovali v kategorii Promesa začínající Tomáš Gazda,který prodal  natrénované hodiny  a tak  skončil na pěkném  6. místě . Štěpán  Havelka bral  místo 8 a na záda mu dýchal klubový kolega Ondřej Hynar z místa sedmého. Tréninkově si zajel Jakub Jaššo, protože trénovat a nevědět jak je to na závodech prostě nejde. Díky Kubo.

V nejhezčí kategorii Youth Girls si zajezdily hned tři naše princezny. Holky sbíraly drahocenné zkušenosti a pokoušely se prodat to, co se na trénincích naučily. Pětka šestka sedmička  – Viky Hynarová, Barča Havelková, Kája Gazdová.

 

Díky všem za pomoc s těmito závody a přípravou naší sekce. Přípravy byly opravdu náročné, hlavně časově. Díky za pomoc Jirkovi Sehnalovi, Radimu Ženatému, Lubošovi Kolářovi, Janě Jaššové, Marianě a Pepovi Gazdovým. Honzovi Havelkovi za kovové konstrukce.

Zvláštní poděkování patří Drahošovi, Táďovi a Oliverovi Křížovi z Hodonína.

 

Díky moc.

 

Biketrial Blansko

 

Výsledky závodu

 

Fotogalerie