Technika jízdy BMX

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnes byl velice kvalitní a výživný trénink pro všechny a hlavně pro začínající skupinu jezdců „alzhe“  (zatím nemá název :-)  , nejspíš to bude  název alzheimer, ale mě se zdá pro nás už moc krutý,i když je to už asi pravda :-D, no kdo vím možná se tak budeme opravdu jmenovat  :-)  , uvidíme   :-)  )

Prostě je dobré začít s trialem i po čtyřicítce a to už jen z důvodů, že každý doprovod (většinou tatínek) je trenér. A dělat trenéra s vlastními zkušenostmi  je nad zlato. Když se dnes učíte odhazovat zadní kolo a za týden to učíte svoji ratolest , tak opravdu přesně víte jaké má pocity. Už prostě neříkáte“ zbytečný šláp“ :-)    Možná bych ale nechal větší rozestup než jeden týden  😀  děti jsou jaksi rychlejší  :-))

Mimo jiné jsme dnes diskutovali o způsobu ježdění z překážky (palet, schodů. skály )  Honza se mi to snažil vysvětlit, říkal jsem ,že chápu co mně chce říct a že tomu rozumím, ale asi jsem nekýval dost přesvědčivě a tak se mi to snažil názorně předvést na svém novém kole. Samozřejmě jsem se pozorně díval a sledoval praktickou ukázku. Na poprvé se nezdařilo kvůli technickému problému a na podruhé jsem byl rád, že jsem chlap a mám bujnou fantazii  :-) Nicméně z diskuze jsem pochopil co mi chce Honza říct, takže kdybych takovou jízdu viděl tak bych si na náš rozhovor jistě vzpomněl.

A co se stalo. Po příchodu z tréninku domů mě manželka volá: „honem,honem pojď sem, pojď se podívat co ti malí čtyřletí kluci umí na kolech“

Samozřejmě jako poslušný manžel běžím ke své ženě a  koukám jí přes rameno na video a co nevidím? Jízdy přesně jako v naší diskuzi! Říkám si to není možné, asi telepatie, nebo výměna tel. čísel, nevím :-)

Po zhlédnutí videa si myslím, že by bylo dobré toto naše jezdce naučit. Možná  by zarputilý trialista řekl:“ a na co, tak se v trialu nejezdí“. Nevím, ale já osobně si myslím, že každý technický prvek, který se naučím navíc, určitě neuškodí a pro mládež to bude zpestření tréninku.

Takže pokoukejte  a diskutujte

 

https://www.youtube.com/watch?v=PA9Ubbtfvsk

 

Biketrial Blansko

Jo a právě napsal Vašek z Prahy, že zkusil trial na motorce

tak koukněte jak mu to jde.

https://www.youtube.com/watch?v=S6Fu6_cL2ZY&feature=youtu.be

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Jirka

  Tak jsem právě zjistil ,že neumím jezdit na kole……….

  • Andrea

   Bud v klidu, to jsme dva… :-)
   Kdyz jsme byli po dlouhe dobe s Honzem na stezkach v Rychlebkach, tak se mi jen smal jak sem za nim jen sakrovala, volovala a tak dale :-) Mam se hodne co ucit….

   • Honza

    Naděláš, jela jsi fantasticky – neznam moc mamin s 3 detma, co by si davali superflow a velrybu (i kdyz bez finalni velryby :) )…kdy by jsi se nebala, tak zjistis, ze to kolo i samo sjede vic nez si troufnes… Ale myslim, ze tak za dva roky, jak ti sezenem neco s poradnyma zdvihama, me uz budes poradne prohanet, spolu s barcou… :)

  • Honza

   to mas jak v jakymkoliv oboru – cim vic se naucis, tim vic vis, ze toho hrozne moc nevis… ja na kole taky nic neumim, ale makam na tom, aby se to zlepsilo…stejne jako nasi zavodnici :)

  • Honza

   prihodim ti jeste jednu kombinaci trialu, bmx a poradnyho odpruzenyho bajku – pro me normalni koncert…: http://vimeo.com/112310462

   • Andrea

    Noooo, pekny! UZASNY!!!!! Magor…. aspon tretinu z toho umet a mit hlavu ktera by to tam pustila….. 😉

    • Jirka

     Mám dost , objednávám si postranní kolečka :-)

 • Honza

  Vasa super a mali kluci, ti to tam sazi neskutecne…..

  Tenhle styl sjizdeni stupnu popisuje i pepa dressler ve sve skole kola… Proste kolo nechas podjet pod sebou z hrany dolu, pripadne na vyssich prekazkach zatahnes za riditka aby jsi nesel moc na predek…

  Myslim, ze se zadny prvek jizdy na kole neztrati…
  Stejne jako trialovy prvky vyuzijes kdekoliv: https://www.youtube.com/watch?v=_E-0Br34RfE#t=25